ROYAL GARDEN BEACH HOTEL

ROYAL GARDEN BEACH HOTEL

Alanya, Turkey
KONAKLI na,na
Alanya area view on map
from
R137310ZAR
2 adults
Локација: Хотелот се наоѓа во областа Конакли, на 14км од центарот на Аланија. Плажа: Хотелска плажа со камчиња. Користење на лежалки и чадори за сонце е бесплатно, додека пешкирите за на плажа се со депозит. Сместување: Хотелот има капацитет од 420 соби, распределени во три згради. Секоја соба е опремена со бања, балкон, фен, телефон, сателитска ТВ, музички канали, сеф (со доплата), централна клима која работи според временските услови. Содржини: Хотелот располага со ресторан со шведска маса, A la carte ресторани – турски, мексикански, кинески, италијански и рибен ресторан, барови низ целиот хотелски комплекс. WI-FI интернет конекција во лобито е бесплатна. Услуга: All inclusive (се вклучено) – појадок, ручек, вечера, попладни колачи, полноќна супа, кафе, чај, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24:00 часот. Исто така хотелот располага со бар на плажа кој е отворен од 10:00 – 18:00 часот, A la carte ресторан кој може да се посети еднаш за време на престојот со претходна резервација. Увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, сладолед, пијалоци во диско се со доплата. Спорт и забава: Хотелот располага со отворени базени за возрасни и деца, мини клуб за деца од 04 до 12 години, детско игралиште, мини диско во вечерните часови, забавни програми во декот на денот и вечерни шоу програми.

show more

It is the responsibility of the hotel chain and/or the individual property to ensure the accuracy of the photos and information displayed. AfricaStay is not responsible for any inaccuracies or misrepresentation with regards to this data.

All rates and availability are subject to change.

Request Quote