TAC PREMIER HOTEL & SPA

TAC PREMIER HOTEL & SPA

Alanya, Turkey
ATATURK CAD. SARAY MAH.,158
Alanya area view on map
from
R62988ZAR
2 adults
Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Аланија. Од аеродромот во Анталија е оддалечен 120км. Последен пат е реновиран во 2019 година. Плажа: Хотелот е оддалечен 200 метри од најпозната песочна плажа Клеопатра. Користење на чадори за сонце и лежалки дополнително се наплаќа, додека пешкири за на плажа можат да се добијат со депозит. Услуга: All Inclusive, главен ресторан, доручек, ручек и вечера, закуски и неколку барови каде може да се освежите во текот на денот. Содржини: Главен ресторан, надворешен и внатрешен базен, базен за деца, три бара, конференциска сала, бесплатна WI FI конекција во лоби, фитнес сала, сауна, турска бања, пинг-понг, одбојка на плажа.
Hotel Website: https://tacpremierhotels.com/

show more

It is the responsibility of the hotel chain and/or the individual property to ensure the accuracy of the photos and information displayed. AfricaStay is not responsible for any inaccuracies or misrepresentation with regards to this data.

All rates and availability are subject to change.

Request Quote