Beach Club Doganay

Antalya, Turkey
Konaklı Beldesi Gelpelit mevki Alanya, 289
Alanya area view on map
from
R88908ZAR
2 adults
Локација: Хотелот се наоѓа во Конакли на 7 км од центарот на Аланија и 125 км од аеродромот во Анталија. Сместување: 390 соби, распоредени во две згради. Сите соби иимаат приватен тоалет со када или туш кабина, фен, ТВ, мини бар, сеф, балкон. Услуга: Ultra All Inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, колачи, вечера, доцна вечерна ужина. Сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte ресторани со претходна резервација, закуски во барот на базен и на плажа од 10 до 18ч. Во услугата не е вклучено: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба. Алкохолни пијалоци од 03 до 10ч не се служат. Содржини: Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани, snack bar покрај базен и на плажа, лоби бар, отворено диско, кафетерија. Доктор, перална, фен, телефон, факс, интернет кафе, изнајмување кола со доплата. Бесплатно користење на Wi-Fi интернет. Спорт и забава: Надворешен и внатрешен базен за возрасни и деца, лизгалки, фитнес, турска бања, сауна, игралиште за тенис, одбојка, кошарка, пинг понг. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот и на плажата, вечерни шоу програми. Специјални програми во мини клубот за деца од 4-12 годии. Детско игралиште, мини диско навечер.

show more

It is the responsibility of the hotel chain and/or the individual property to ensure the accuracy of the photos and information displayed. AfricaStay is not responsible for any inaccuracies or misrepresentation with regards to this data.

All rates and availability are subject to change.

Request Quote