Dizalya Palm Garden

Antalya, Turkey
Kulak mevki. Konakli,
Alanya area view on map
from
R110370ZAR
2 adults
Локација: Хотелот се наоѓа во областа Конакли на 12 км од Аланија и 120 км од аеродромот во Анталија. Сместување: Вкупно 250 соби. Сите соби се опремени со сопствен тоалет со туш кабина и фен, централен клима уред, мини бар, сеф, ТВ и балкон. Услуга: Ultra All Inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладневни чаеви, кафиња, торти, полноќни закуски, локални стандардни увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 -02:00 часот (увозни пијалоци само во одредени барови), À la Carte ресторани ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престој, бар на плажа од 10.00-18.00 часот, сладолед во определени часови од денот. Во AI концептот не е вклучено: увозни пијалоци кои ги нема во менито, премиум увозни и флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба. Содржини: Главен ресторан на база шведска маса, À la Carte ресторани – Отомански и Медитерански ресторан, лоби бар, бар на базен и на плажа од 10:00 – 18:00 часот, се служат топли и ладни пијалоци и пиво. WI-FI интернет е бесплатен во сите делови од хотелот и во собите. Плажа: Приватна плажа, камчеста и карпеста на 200 м од хотелот, со лежалки и чадори за сонце и пешкири за плажа без доплата. Спорт и забава: Отворени и затворени базени за возрасни и деца, 3 лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, џакузи, пинг понг, тениски игралишта, одбојка на вода.Дневна и вечерна анимација, натпревари, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 год, игралиште и Мини диско. Услуги со доплата: спортови на вода, билјард, Велнес и салони за убавина, масажи.

show more

It is the responsibility of the hotel chain and/or the individual property to ensure the accuracy of the photos and information displayed. AfricaStay is not responsible for any inaccuracies or misrepresentation with regards to this data.

All rates and availability are subject to change.

Request Quote