ARMAS LARA

Antalya, Turkey
Kemerağzı mevkii, 1019 sokak
from
R403256ZAR
2 adults
Сместено во Лара, на помалку од 1 км од јавната плажа Кунду, Lavia Hotels Lara нуди сместување со отворен базен, бесплатен приватен паркинг, градина и тераса. Со бар, хотелот со 5 ѕвезди има климатизирани соби со бесплатен Wi-Fi пристап, секоја со сопствено купатило. Имотот има сауна, караоке и детски клуб. Во хотелот собите се опремени со балкон. Сите соби во Lavia Hotels Lara се опремени со ТВ со рамен екран и фен. Континентален, целосен англиски/ирски или халал појадок е достапен секое утро на имотот. Во сместувањето ќе најдете ресторан во кој се служи африканска, американска и пица кујна. Може да се побараат и вегетаријански, халал и вегански опции. Lavia Hotels Lara нуди сместување со 5 ѕвездички со амам и детско игралиште. Зборувајќи германски, англиски, руски и турски, персоналот е подготвен да помогне во 24-часовната рецепција. Тематскиот парк Земјата на легендите е на 14 километри од хотелот, додека Адријановата порта е 20 километри од имотот. Најблискиот аеродром е Анталија, на 9 км од Lavia Hotels Lara, а имотот нуди платен превоз до аеродромот.
Hotel Website: https://www.laviahotels.com.tr/

show more

It is the responsibility of the hotel chain and/or the individual property to ensure the accuracy of the photos and information displayed. AfricaStay is not responsible for any inaccuracies or misrepresentation with regards to this data.

All rates and availability are subject to change.

Request Quote