BENDIS BEACH HOTEL

Bodrum, Turkey
Akyarlar Mah Kemer Mevkii Turgutreis Bodrum
Turgutreis view on map
from
R289024ZAR
2 adults
Локација: Се наоѓа во Акјарлар-Тургутреис, на 24 километри од центарот на Бодрум и на околу 55 километри од аеродромот. Генерални информации: Хотелот зафаќа површина од 6500м2, има вкупно 166 соби (137 стандардни соби, 9 апартмани, 1 соба за лица со посебни потреби и 19 големи соби). Сместен е во природна средина и е целосно направено во духот на архитектурата во Бодрум (бела и сина). На гостите им е на располагање главниот ресторан, 4 барови, фитнес центар и Спа центар. Детските капацитети вклучуваат детски базен, игралиште и мини клуб. Плажа: Хотелот се наоѓа на 50м од плажата со камчиња. Користењето на лежалки и чадори е бесплатно. Сместување: Сите соби имаат LCD телевизор, мини бар, сеф, клима, фен, бања и балкон. Стандардната соба е со површина од 28м2 и може да прими 3 лица. Се плаќа: мини бар, услуга во соба. Храна и пијалоци: Услугата во хотелот е All Inclusive, самопослужување - избор од неколку јадења според правилата на хотелот во главниот ресторан (појадок, доцен појадок, ручек, вечера, полноќна ужина). Покрај главниот ресторан, хотелот располага и со 4 барови (бар во главниот ресторан, Лоби бар, бар покрај базен и Диско бар). Концептот на услугата вклучува оброци во главниот ресторан, ужина во одредено време од денот на одредена локација во хотелскиот комплекс, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци. Концептот All inclusive трае од 10:00 до 00:00 часот. Се плаќа: турско кафе, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци, увозни и премиум пијалоци, Диско бар 23:00-02:00 часот и се останато надвор од концептот. Други содржини: Доктор, салон за убавина, фризер, рент а кар, фотограф, сервис за перење и пеглање. Спорт и забава: Базени за возрасни, базен со два тобогни, пинг понг, мини фудбал, кошарка, одбојка на плажа, аеробик, пикадо, билијард, дневни и ноќни анимации. Се плаќа: спортови на вода и други работи надвор од концептот. Спа и велнес: Сауна, турска бања. Се плаќа: масажи и се останато надвор од концептот.
Hotel Website: www.bendisbeach.com
Опис на хотелот:
Локација: Хотелот се наоѓа во областа Битез, 7км од центарот на Бодрум и 45км од аеродромот во Бодрум.
Сместување: Вкупниот број на соби е 89 распоредени во главната и анекс зградата. Сите соби се опремени со индивидуален клима уред, сателитска ЛЦД ТВ, мини бар (празен), тоалет со туш, фен, телефон, керамика под, балкон/тераса со поглед на базен или градина. Типови на соби: стандардна соба (18м²) макс. 3 лица, фамилијарна соба (34м²) една спална соба и една дневна соба одвоени со врата, макс. 4 лица.
Хотелски содржини: Главен ресторан со шведска маса, 24ч рецепција, надворешен базен со детски дел, бар, паркинг, сала за состаноци, игротека, пикадо, тениски терен, кошарка, мини фудбал, одбојка, пинг понг, соба за багаж. сеф, доктор, сауна, перење, фризер, телелфон, билијард.
Услуга: All inclusive (се вклучено) појадок, ручек и вечера. Ужинка 15:00-17:00 часот и кафе 17:00-18:00 часот. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 11:00 до 23:00 часот.
Плажа: 100м од плажа (песочна со ситен камен). Лежалките и чадорите се бесплатни доколку се нарача пијалок или храна.
- ГРАТИС сместување на едно дете до 13 години.
 
Description:
Our hotel, located in Bitez Bay, one of the most decent holiday destinations in Bodrum, serves our esteemed guests in an area of 6 decares with a capacity of 89 rooms. In our hotel, which has been appealing to families for years with its friendly structure, you can have a pleasant time on the grass in the middle courtyard decorated with jasmine and balm scents, or in the front garden decorated with bougainvillea and palm trees. It is also in an ideal location for our guests who come to Bodrum or Gumbet to have fun but want a comfortable and quiet stay.
Our hotel, which works with an all-inclusive concept, has been working by adopting a holiday concept with customer satisfaction for years and has gained a respectable place among Bitez hotels.
Our hotel is located 2 minutes walking distance to Bitez beach. It is also 40 km from the airport, 7 km from Bodrum center, and 2 km from the entertainment center Gümbet.
Our hotel, which has a structure integrated with nature, also appeals to our guests who love sports with facilities such as tennis, basketball, mini football, volleyball, table tennis, darts and billiards. In addition, Bitez Bay is a place where you can do all kinds of water sports such as windsurfing, water skiing, wakeboard with the wind conditions it has.
If you wish, you can take advantage of special discounts and early booking opportunities offered by our hotel by subscribing to our mailing list.

show more

It is the responsibility of the hotel chain and/or the individual property to ensure the accuracy of the photos and information displayed. AfricaStay is not responsible for any inaccuracies or misrepresentation with regards to this data.

All rates and availability are subject to change.

Request Quote