Radisson Collection Hotel Bodrum

Radisson Collection Hotel Bodrum

Bodrum, Turkey
Akyarlar Mahallesi, Ataturk Caddesi 352
Turgutreis view on map
from
R568180ZAR
2 adults

Опис на хотелот:
Локација: Хотелот се наоѓа во областа Торба, 9,5км од центарот на Бодрум и 28,5км од аеродромот во Бодрум.
Сместување: Вкупниот број на соби е 320 распоредени во главната зграда, во 44 двоспратни гарден блокови и 45 вили. Сите соби се опремени со централен клима уред, сателитска ТВ со музички канали, телелфон, сеф (бесплатно), WI FI (бесплатно), мини бар (вода, сокови и пиво се надополнува секој ден), сет за кафе и чај, тоалет со туш кабина или када, фен, балкон/тераса (освен во гарден собите). Во главната зграда: супериор соби (55м²), макс. 2+1 лице, фамилијарни свити (75м²), две одвоени соби со врата, макс. 4 лица. Во гарден блоковите: гарден соби (32м²), без тераса, макс. 2 лица. Соби за лица со посебни потреби, и многу други луксузни апартмани и вили во комплексот.
Хотелски содржини: Главен ресторан со шведска маса, 4 а ла карт ресторани (италијански, турски, рибен (бесплатно), суши (со доплата). 11 барови низ целиот комплекс (еден од нив работи 24 часа), 3 надворешни базени, внатрешен базен, аква парк со 20 тобогани. 4 конференциски сали, со капацитет 70-400 лица. WI FI (бесплатно) низ целиот хотелски комплекс. Теретана, сауна, турска бања, парна бања, тениски терен, тениски рекети и опрема (бесплатно), футсал, пинг понг, пикадо, џакузи, аеробик, аквабик, одбојка на плажа, анимации, музика во живо, дискотека, 3 детски клуба (мини 04-08г, макси 08-13г и теен клуб 13-17г), луна парк, картинг за деца, дино парк, ласер таг, 8Д кино, детски ресторан, детски базен, игротека. Со доплата: масажа и третамни во спа центарот и турската бања, видео игри, осветлување на тениски терени, спортови на вода, билијард, куглање, продавници, фризер, услуга за перење, пеглање и хемиско чистење, бебиситер, бејби монитор, доктор итн...
Услуга: Ultra All inclusive (ултра се вклучено), појадок, доцен појадок, ручек, вечера, полноќна вечера. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци. Ужинки во текот на целиот ден. Слаткарница, сладолед и турски палачинки во одредено време. А ла карт ресторани (освен суши ресторанот). Со доплата: свежи цедени сокови, увозни пијалоци и се останато надвор од концептот.
Плажа: Приватна песочна плажа со две платформи за сончање. Лежалки, чадори и пешкири се бесплатни. Барот на плажа е бесплатен.
- ГРАТИС сместување на едно дете до 11 години.
Description:
We are very happy to host you in our hotel. During your stay, all our staff are aware of how important your holiday is to you. At Vogue Hotel Bodrum, we offer you the highest quality service and service. We wish you a happy and enjoyable holiday at Vogue Hotel supreme Bodrum.
To enjoy the sun in Bodrum Torba bay and cool off in the crystal waters of the Aegean Sea, Vogue Hotel Supreme Bodrum's beach with sparkling sand awaits you. 
In the lush bay of Vogue Hotel Supreme Bodrum, which embraces a magnificent view, 25 different water slides will speed up your heartbeat and you will enjoy the day among the waves.
A magnificent Bodrum holiday with services that make you feel special ... At Vogue Hotel Supreme Bodrum, you will admire the magnificent harmony of human with nature. In Torba, one of the most beautiful corners of Bodrum with its history, culture and nature, you will feel the touch of Vogue Hotel Supreme Bodrum quality and perfectionist service understanding that adds value to your holiday. We offer our guests a comfortable and unique holiday experience with different room types and options that appeal to every budget and number of people.
We offer the experience of enjoying our open buffet restaurant with a rich variety that will appeal to every taste and tasting the special flavors of world cuisine in our a la carte restaurants accompanied by the unique Bodrum view.
In this process, which starts with your breakfast and continues until the night buffet, different flavors will be prepared to meet all your needs at different times of the day. Our patisserie, main restaurant and ala cart restaurants offer exclusive alternatives for all age groups for our snacks, pastries and desserts.

show more

It is the responsibility of the hotel chain and/or the individual property to ensure the accuracy of the photos and information displayed. AfricaStay is not responsible for any inaccuracies or misrepresentation with regards to this data.

All rates and availability are subject to change.

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
search
16
search
17
search
18
search
19
search
20
search
21
search
22
search
23
search
24
search
25
search
26
search
27
search
28
search
29
search
30
search
Request Quote