Rammos Hotel Bodrum

Bodrum, Turkey
Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, 3270B
Turgutreis view on map
from
R442274ZAR
2 adults

Опис на хотелот:
Локација: Хотелот се наоѓа во областа Тургутреис, 22км од центарот на Бодрум и 56км од аеродромот во Бодрум.
Сместување: Вкупниот број на соби е 285 распоредени во главната зграда и во клубскиот дел Миндос. Собите во главната зграда се малку поголеми и имаат ламинат под, додека во клубскиот дел подот е керамички. Сите соби се опремени со балкон, сателитска ТВ, телефон, тоалет со туш кабина, фен, мини бар (бесплатно, вода и сокови се надополнуваат секојдневно), сеф (бесплатен), клима уред. Типови на соби: стандардни соби во главна зграда (29-33м²), макс. 2+2 лица, џуниор свит во главната зграда (38м²), една спална соба и една дневна соба одвоени со врата, макс: 3+1 лице, стандардни миндос соби (29м²), макс: 2+1 лице, џуниор миндос свит (36м²), една спална соба и една дневна соба одвоени со врата, макс. 2+2 лица. Соби за лица со посебни потреби.
Хотелски содржини: Главен ресторан со шведска маса, 4 а ла карт ресорани: рибен, италијански, суши и турски ресторан. Снек бар, лоби бар, бар покрај базен, диско бар на плажа и диско клуб. 3 надворешни базени, 3 тобогани, детски базен и внатрешен базен. WI FI бесплатно во лоби, пинг понг, кошарка, сауна, дискотека, парна бања, пикадо, гимнастика во вода, одбојка на плажа, турска бања, мал фудбал, тениски терени со тврда подлога, аеробик, детски клуб и игротека. Со доплата: часови и опрема за тенис, осветлување на тениски терени, спортови на вода, масажа, билијард, сурфање, интернет кафе итн.
Услуга: Ultra All inclusive (ултра се вклучено), појадок, доцен појадок, ручек, вечера, полноќна ужинка. Разни ужинки во текот на денот во снек барот од 12-17 часот, сладолед помеѓу 13-16 часот, чај, кафе, колачи помеѓу 17-18 часот. Локални и одредени увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци се служат во 5те барови низ хотелот. Лоби барот има 24 часовна услуга. Со доплата: свежо цедени сокови и луксузни пијалоци.
Плажа: Приватна плажа со ситни камчиња и песок долга 1км. Лежалки, чадори и пешкири се бесплатни. Има 3 платформи за сончање. Павилјоните на плажа со доплата и резервација.
- ГРАТИС сместување на едно дете до 13 години.
Description:
Yasmin Bodrum Resort, which was established on an area of 40.000 m² in an area of 108.000 m² in Turgutreis - Kadıkalesi area of Bodrum, the world famous holiday resort, has a clean 1 km beach and a unique beach.
Yasmin Bodrum Resort, operating with an Ultra All Inclusive (24-hour use of services without time limitation) system, with a capacity of 1140 beds, offers service to its guests with a holiday understanding that can appeal to all ages.

show more

It is the responsibility of the hotel chain and/or the individual property to ensure the accuracy of the photos and information displayed. AfricaStay is not responsible for any inaccuracies or misrepresentation with regards to this data.

All rates and availability are subject to change.

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
search
23
search
24
search
25
search
26
search
27
search
28
search
29
search
Request Quote